wróć do Bloga

Schudnij bez głodzenia się.

Odchudzanie się to sprawa bardziej złożona od powiedzenia sobie ” jedź mniej i więcej się ruszaj, to wtedy schudniesz”. Nasuwa nam się często pytanie – dlaczego tak trudno schudnąć?

Gdy słyszymy słowo „dieta”, wyobrażamy sobie brak pieczywa do końca życia, sałatę z beztłuszczowym dressingiem i wiecznie kurczaka z ryżem na obiad. Diety odchudzające mogą naprawdę wywołać problemy z utrzymaniem wagi, bo utożsamia się je z głodowaniem i odmawianiem sobie przyjemności. Organizm broni się przed głodem, uruchamiając mechanizm objadania się, który często nazywany jest „zawaleniem diety”, przez co osoba odchudzająca się przybiera na wadze mimo swoich wysiłków. Przyznaj, ile razy tak miałaś? Diety dietami…My powinniśmy nauczyć się zdrowo odżywiać!

Aby chudnąć zdrowo i utrzymać wagę bez głodzenia się, zwróć uwagę na to:

  • Ile jesz. Możesz jeść wszystko, tylko w odpowiednich ilościach.
  • Kiedy jesz. Lepiej zjeść obfite śniadanie zamiast obfitych kolacji.
  • Po co jesz. Jedź wtedy, kiedy Twój organizm potrzebuje energii, a nie dlatego, że jesteś znużona, zestresowana czy nieszczęśliwa.

Aby osiągnąć sukces, należy dać sobie czas na tą zmianę i patrzeć nie tylko na to co ląduje na naszym talerzu ;). Należy również wysypiać się, trenować 2-3 razy w tygodniu, jeść regularnie – w weekendy tak samo, jak w tygodniu, gdyż to często popełniany błąd. W tygodniu trzymam dietę, to w weekend mogę sobie pofolgować. Nie tędy droga ;).

Chcę Cię uświadomić, że nie ma jednego odchudzającego planu odżywiania dla wszystkich. Gdyby diety odchudzające działały, każdy, kto kiedykolwiek był na diecie, byłby szczupły. Aby zrzucić zbędne kilogramy na dobre, trzeba nauczyć się jeść zdrowo i odpowiednio. Powinniśmy nauczyć się zarządzać spożyciem ulubionych potraw zamiast sobie ich całkowicie odmawiać. Jeśli masz ochotę zjeść czekoladę to ją po prostu zjedź, ale 2 lub 3 kostki, a nie od razu pół tabliczki. Jeśli będziesz zjadać odpowiednie porcje wszystkiego, na co masz ochotę i wtedy, kiedy masz ochotę, nie będzie Ci już potrzebna silna wola, żeby tego unikać. Silne i mądre odżywianie, a nie silna wola pomoże Tobie długotrwale utrzymać upragnioną wagę. Bez głodowania i wyrzekania się przyjemności. Zacznij mieć kontrolę nad tym co jesz, a szybko zauważysz efekty.